شناسه : 146077778

برپایی مراسمي تحت عنوان نذر طبيعت در ابرکوه


با هدف ترويج فرهنگ احترام به طبيعت و حفظ آن مراسمي در ابرکوه تحت عنوان نذر طبيعت با محوريت سازمان مردم نهاد ‹‹ جمعيت ياوران زمين ابركوه ›› برگزار شد .

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه ، مراسمي تحت عنوان نذر طبيعت با هدف ترويج فرهنگ احترام به طبيعت و حفظ آن با محوريت سازمان مردم نهاد ‹‹ جمعيت ياوران زمين ابركوه ›› و با همكاري فرمانداري و اداره حفاظت محيط زيست ، آموزشگاه هنري آبرنگ و فروشگاه لوازم التحرير پاپكو مورخ 97/8/3013در محل سالن فرهنگ و ارشاد اسلامي با حضور اقشار مختلف مردم برگزار گرديد .

معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي فرماندار در اين مراسم ، ضمن معرفي سمن جمعيت ياوران زمين ابركوه و فعاليت هاي زيست محيطي اين تشكل گفت :  در كشور ما نذورات مختلف مذهبي و فرهنگي زيادي انجام مي شود از جمله آنها نذر براي طبيعت است .

اسحاقی اظهار داشت : يكي از اعضاي جمعيت ياد شده به علت فوت فرزند نوجوانش نذري براي حفظ طبيعت نموده و در اين راستا تعداد 600 كيسه پارچه اي را تهيه نموده كه بين مردم ابركوه توزيع گردد .

وي افزود اين جمعيت برآن است كه با توزيع اين كيسه ها و تشويق مردم به استفاده از آن به عنوان گام نخست راه را براي ترويج فرهنگ عدم استفاده از پلاستيك و اولين شهر بدون پلاستيك  هموار نمايد .