شناسه : 161983105

آیین تکریم و معارفه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ابرکوه


علی محمد هوشمند طی حکمی از سوی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، به عنوان سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ابرکوه منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه؛ آیین تکریم و معارفه مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با حضور عباس حاجی حسینی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، محمد حسین امامی فرماندار ابرکوه، حجت الاسلام حسینی امام جمعه ابرکوه، و جمعی از مدیران و مسئولین شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد و از خدمات و تلاش های مهدی غیب الهی مدیر سابق جهادکشاورزی ابرکوه قدردانی و علی محمد هوشمند به عنوان سرپرست جدید این اداره معرفی گردید .

فرماندار ابرکوه در آیین تکریم و معارفه مدیران جهاد کشاورزی شهرستان گفت: یکی از نیازهای شهرستان در بخش جهاد کشاورزی که اشتغال‌زایی و توسعه را در پی خواهد داشت، افزایش پرورش دام سنگین (گاه) حداقل تا 10 هزار رأس است.

محمدحسین امامی افزود: با توجه به وجود واحدهای تولیدی لبنی و احداث یک واحد جدید که ظرفیت روزانه 300 تن شیر را دارد، درخواست می‌شود سازمان جهاد کشاورزی در این زمینه اقدام و سرمایه‌گذاران را همراهی و حمایت کند تا بتوانیم در همین شهرستان پاسخگوی شیر مورد نیاز کلیه واحدهای لبنیاتی باشیم.

امامی همچنین به وضعیت نا مناسب شهرستان از نظر کشت گلخانه‌ای اشاره کرد و تصریح کرد: در این راستا نیاز است که برنامه‌ریزی‌های دقیق جهت توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و حمایت از سرمایه‌گذاران صورت گیرد.

در ادامه حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی سازمان جهاد کشاورزی را یک نهاد ارزشی خواند و گفت: این نهاد در پرتو مجاهدت رسمیت پیدا کرده و پیش از آنکه جایگاه اداری داشته باشد، جایگاهی انقلابی و مکتبی دارد که می‌توان از آن به عنوان یک مولود انقلاب یاد کرد. بر این اساس مسئولیت در جهاد کشاورزی یک مسئولیتی حساس و جدی است.

امام‌جمعه ابرکوه، اذعان کرد: اگر مسئولین در جهاد کوچک‌ترین قصور و کاستی در انجام وظایف خود داشته باشند، ثمره تلخ این کوتاهی به نوعی آسیب‌رسانی به انقلاب است و اگر این نهاد پرتلاش و کوشا باشد ثمره شیرین آن دلگرمی بخشیدن به نیروهای انقلاب و رونق بخشیدن به اهداف نظام اسلامی در بخش‌های مختلف اقتصادی است.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به مطالبات فراوان کشاورزان و دامداران در حوزه‌های مختلف، اذعان کرد: وقتی شرایط اقتصادی، اجتماعی و موقعیت نامطلوب ناشی از شرایط تحریمی کشور را در نظر می‌گیریم می‌بینیم همین مقدار اقدامات صورت گرفته در جهاد هم قابل‌تحسین است. لذا جامعه هدف جهاد کشاورزی باید دلگرم بوده و نسبت به شرایط سخت اعتبارات مالی و تأمین هزینه‌های جاری در کشور و جهاد توجیه شوند تا تصور نکنند جهاد نمی‌خواهد به آنان رسیدگی کند.

گفتنی است در خاتمه این جلسه از تلاش‌های مهدی غیب اللهی مدیر سابق جهاد تقدیر و علی‌محمد هوشمند به عنوان سرپرست جدید این مجموعه معرفی شد.