شناسه : 811496
آيين نمادين استقبال از حضرت امام رضا (ع) در ابرکوه برگزار شد .

آيين نمادين استقبال از حضرت امام رضا (ع) در ابرکوه برگزار شد .


مردم شهرستان ابرکوه با تشکيل کاروان خاطره به صورت نمادين از ورود حضرت امام رضا (ع) به اين منطقه در سفر مدينه تا مرو استقبال کردند.
آيين نمادين استقبال از حضرت امام رضا (ع) در ابرکوه برگزار شد .
روز دوشنبه 17آبانماه 1388مصادف با يکهزار و يکصد و نود و يکمين سالگرد ورود حضرت علي بن موسي الرضا(ع) از مدينه به مرو در مسير ابرکوه، شبه کارواني با تجهيزات و امکانات آن زمان به حرکت در آمد.
اين کاروان پس از طي خيابانها و گذر از بافت قديم ابرکوه با چاوش خواني در حرکتي نمادين، وارد قدمگاه متبرک مسجد بيرون محل بيتوته آن حضرت شد.
در اين مراسم معنوي که با اشک هاي شوق به ائمه اطهار و معصومين(ع) کاروانيان و ناظران همراه بود بار ديگر با ذکر صلوات خاصه حضرت رضا (ع) زمزمه کنان صحنه هاي به ياد ماندني را خلق کردند و بار ديگر تاريخ را تکرار و با اين کاروان فضاي شهر را معطر ساختند.
عاشقان حضرت، ورود کاروان امام عزيزيشان به را  نظاره گربودند و به استقبال وي شتافتند آنچنان که گويي آن روز تکرار شده است.
بيان تاريح اوايل اسلام و نيز مولودي خواني از ديگر برنامه هاي گراميداشت سالگرد ورود امام رضا (ع) به ابرکوه بود.
بنا بر تحقيقات گروه تراجم و انساب مرکز پژوهش هاي اسلامي آستان قدس رضوي ، حضرت امام رضا (ع) در سفر تاريخي خود از مدينه به مرو در روز 17 آبانماه 195 هجري شمسي مطابق با هشتم ربيع الاخر سال 201 هجري قمري وارد ابرکوه شدند.