شناسه : 160432515

انتخاب اعضا هیات اجرایی انتخابات 1400 ابرکوه


فرماندار ابرکوه گفت: معیار برگزاری انتخابات قانون است، باید تلاش کنیم با کمک اعضای هیات های اجرایی و نظارت انتخاباتی سالم برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه: بعد ظهر امروز جلسه تشکیل هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر به ریاست محمد حسین امامی فرماندار ابرکوه و با حضور بیست نفر از معتمدین شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار ابرکوه گفت: هیئت های اجرایی که در رأس برگزاری انتخابات در شهرستان ها و استان ها است با دعوت از معتمدین تشکیل می شود و ترکیب اصلی هیئت های اجرایی هم مردم هستند. فرماندار، دادستان و رئیس ثبت احوال هم اعضای حقوقی هستند اما 8 نفری که به عنوان هیت اجرایی حضور دارند از بین مردم هستند و در واقع در انتخابات ایران با این ابتکار قانونی که وجود دارد اجرای مردم در انتخابات مقدور است.

محمد حسین امامی افزود: معیار برگزاری انتخابات قانون است، باید تلاش کنیم با کمک اعضای هیات های اجرایی و نظارت انتخاباتی سالم برگزار شود.

وی اظهار داشت: اعضای هیات اجرایی تا پایان انتخابات وظیفه بررسی صحت برگزاری انتخابات، تعیین شعب اخذ رای، تعیین اعضای شعب اخذ رای و کلیه امور مرتبط با اجرای انتخابات را برعهده دارند.

در پایان اعضای هئیت اجرایی با رأی معتمدین شهرستان تعیین گردید که به شرح زیر میباشد:

هشت نفر معتمدین اصلی:

 1. آقای عبدالرحیم بصیری
 2. آقای حسین حاتمی
 3. آقای ناصر فلاحزاده
 4. آقای سید نبی رسولی
 5. آقای عبدالرسول زارع
 6. آقای جعفر حق شناس
 7. خانم بی بی معصومه میرعظیمی
 8. آقای حمید رضا صالح زاده

پنج نفر معتمدین علی البدل:

 1. خانم بی بی سکینه رضائیان
 2. آقای محمد حسین آقائی
 3. خانم بدرالسادات صحافی
 4. آقای اسماعیل برزگرزاده
 5. آقای حسین امیدی