شناسه : 158143601

انتخابات در ایران یکی از منزه ترین نهاد های انتخاباتی در دنیا است


فرماندار ابرکوه در جلسه تشکیل هیئت اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان ابرکوه گفت: انتخابات ایران در 40 سال گذشته ثابت کرده که یکی از منزه ترین نهادهای انتخاباتی در دنیا است که قطعا در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی به همین شکل برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه: بعد ظهر امروز جلسه تشکیل هیئت اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان ابرکوه با حضور محمد کاظمی نسب فرماندار و سی نفر از معتمدین شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار ابرکوه گفت: هیئت های اجرایی که در رأس برگزاری انتخابات در شهرستان ها و استان ها است با دعوت از معتمدین تشکیل می شود و ترکیب اصلی هیئت های اجرایی هم مردم هستند. فرماندار، دادستان و رئیس ثبت احوال هم اعضای حقوقی هستند اما 8 نفری که به عنوان هیت اجرایی حضور دارند از بین مردم هستند و در واقع در انتخابات ایران با این ابتکار قانونی که وجود دارد اجرای مردم در انتخابات مقدور است.

کاظمی نسب افزود:بعضی از افراد جامعه بر این باور هستند که  دولت انتخابات را برگزار می کند ولی دولت پشتیبان و فراهم کننده امکانات است اما با تشکیل هیئت های اجرایی انتخابات را مردم برگزار می کنند.

وی اظهار کرد: انتخابات ایران در 40 سال گذشته ثابت کرده که یکی از منزه ترین نهادهای انتخاباتی در دنیا است که قطعا در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی به همین شکل برگزار می شود.  

در پایان اعضای هئیت اجرایی با رأی معتمدین شهرستان ابرکوه تعیین گردید که به شرح زیر میباشد:

هشت نفر معتمدین اصلی:

 1. آقای عبدالرحیم بصیری
 2. آقای سید ابراهیم حسینی دوست
 3. آقای محمد حسن آقایی
 4. آقای رضا ربانی
 5. آقای کاظم حیدری
 6. آقای ناصر فلاحزاده
 7. خانم بی بی معصومه میرعظیمی
 8. آقای حمید رضا صالح زاده

پنج نفر معتمدین علی البدل:

 1. آقای اسمائیل برزگرزاده
 2. آقای محمد مهدی درگاهی
 3. آقای محمد جواد معماریان
 4. آقای سید حسام هدایتی
 5. آقای سید علی اکبر عظیمی