شناسه : 809967
افزایش 20 درصدی اعتبار منابع طبیعی استان

افزایش 20 درصدی اعتبار منابع طبیعی استان


اعتبارات سال جدید منابع طبیعی و آبخیز داری استان با 20 درصد افزایش به بیش از 92 میلیارد ریال خواهد رسید .
افزایش 20 درصدی اعتبار منابع طبیعی استان

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان یزد در ابرکوه با بیان این مطلب گفت : این اعتبارات در زمینه های آبخیز داری ، جنگل داری  ، مرتع داری ، بیابان زدائی و حفاظت امور اراضی هزینه خواهد شد .

عالم با بیان اینکه  یزد استانی بیابانی است افزود : بخش اعظم این اعتبارات در مناطق حساس به فرسایش  نظیر یزد ، اردکان ، طبس ، بافق ، خاتم و ابرکوه در زمنیه بیابان زدائی  هزینه خواهد شد .

وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز در استان یزد کم می باشد ، احداث بوستانهای روستائی را از اولویت های کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان  در سال 88  اعلام نمود وگفت : پارکهای روستائی و بین راهی از محل خسارات جبران پوشش گیاهی احداث خواهد شد .

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد با بیان اینکه بوستان فراغه ابرکوه بخاطر گونه های گیاهی امکانات و تجهیزات به عنوان پارک نمونه استان یزد معرفی شده است افزود : در سفر اخیر استاندار محترم استان یزد به ابرکوه مبلغ دو میلیارد ریال به منظور اصلاح و تکمیل بوستان فراغه و نیز پارکهای اسفند آباد و شمس آباد این شهرستان در نظر گرفته شده است.

عالم وضعیت  مراتع استان یزد را در اثر بارندگی های اوایل بهار خوب ارزیابی کرد و گفت : نیم میلون دام استان که از علوفه مراتع تعلیف می شوند  مشکلی برای چرا نخواهند داشت .