شناسه : 150166841

افتتاح پروژه های عمرانی شهرستان ابرکوه


با حضور استاندار یزد و همزمان با ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب پروژه های عمرانی ابرکوه در حوزه های بهداشت و درمان ، عمرانی ، صنعتی ، کشاورزی ، فرهنگی و گردشگری افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه ، روز شنبه ۱۳ بهمن‌ ماه همزمان با ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور محمدعلی طالبی استاندار یزد، سلیمان پاک سرشت معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور، محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، عباس حیدری مشاور و مدیرکل حوزه استاندار، علی صالحی مدیر کل روابط عمومی استانداری ، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم حسینی امام جمعه و محمد کاظمی نسب فرماندار شهرستان ابرکوه و جمعی از مسئولان استان ، پروژه‌های شهرستان ابرکوه در حوزه‌های  عمرانی، بهداشت و درمان، آموزشی و فرهنگی، ‌گردشگری، کشاورزی و صنعتی افتتاح شد .

شرکت سیمین ابرکوه با سرمایه گذاری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۲۵ هکتار  راه اندازی شده که مقدار ۴ میلیون متر مربع در سال کاشی و سرامیک تولید می کند و زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر را فراهم کرده است .

مرکز آموزش فنی و حرفه ای ابرکوه واحد خواهران از سال ۸۹ شروع به فعالیت کرد و از همان سال ۸۹ ساختمان آن کلنگ زنی و تامین اعتبار شده است . مبلغ یک میلیارد ریال بابت هزینه عمرانی و دویست میلیون ریال بابت تجهیزات این ساختمان با ۹۳۲ مترمربع در دو طبقه هزینه شده که شامل  ۷ کارگاه از جمله فناوری اطلاعات ٬ طراحی دوخت ٬ هنرهای تزیینی ٬ هنرهای نمایشی و صنایع دستی می باشد . صنایع دستی شامل فرش ٬ چرم و روبان دوزی می شود . با توجه به آموزشهای مورد نیاز شهرستان در هر کدام از کارگاهها برابر با استاندارد های آموزشی هر کارگاه حدود ۸۰ تا ۹۰ نفر در طول سال آموزش داده می شود که به دست دولتمردان تدبیر و امید در دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به بهره برداری رسید .

کلینیک بیمارستان ابرکوه با زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و ۱۰۰۰ مترزیربنا دارای ۱۶ اتاق می باشد و بیست و پنج میلیارد ریال هزینه شده است  و در دولت تدبیر و امید رسما افتتاح شد . این مرکز ماهیانه ۵۳۰۰ نفر پذیرش دارد و دارای متخصصان داخلی (دو نفر) ٬ جراحی عمومی ٬ داخلی( دو نفر) ٬ مغز و اعصاب ٬ اعصاب و روان ٬ عفونی ٬ قلب ٬ اطفال ٬ چشم پزشکی ٬ کلیه و مجاری ادرار ٬ زنان و زایمان می باشد .

خدمات پاراکلینیک این مرکز هم شامل فیزیوتراپی ٬ شنوایی سنجی ٬ نوار قلب ٬ اکوکاردیوگرام و بینایی سنجی است که از این هفته کلینیک دیابت و فشار خون در این مرکز دایر می باشد .