شناسه : 144853427

افتتاح دو طرح گردشگري در ابركوه


با حضور امام جمعه ، فرماندار ابرکوه ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد ، 2 طرح گردشگری عصر روز یکشنبه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ابركوه ، محور گردشگری در وسعت سه هزار و ۲۰۰مترمربع که در مسیر درخت سرو چهار هزار و۵۰۰ ساله و بافت تاریخی محله گردشگری پست آسیاب در شهر ابرکوه واقع شده با صرف هزینه ای افزون بر سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابرکوه در حاشیه این مراسم گفت : همچنین یکباب خانه بوم گردی با مساحت 350 متر مربع با ظرفيت اقامت و پذيرايي از 20 نفر در روستای هدف گردشگری شهرسب از توابع بخش مرکزی ابرکوه افتتاح شد.
مجاهد کرباسی اظهار داشت : این خانه قدیمی توسط ابوالفضل زارع یکی از اهالی این روستا برای توسعه و جذب گردشگران داخلی و خارجی در مجاورت ارگ شهرسب روستای هدف گردشگری احیاء و مرمت شده است.
وی افزود : این سرمایه گذار برای این خانه قدیمی که ۲۲۰ مترمربع زیربنا دارد و دارای هفت اتاق نشیمن خواب ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی است با استفاده از ۲میلیارد ریال وام کم بهره سرمایه گذاری کرده است .
وی همچنین خاطرنشان کرد: شهرستان ابرکوه با داشتن ۴۰۰ اثر تاریخی و طبیعی ظرفیت های خوبی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی دارد.
این مسئول یاد آور شد : طی ۲ سال گذشته در شهر ابرکوه و حوزه بخش مرکزی این شهرستان هشت باب خانه بوم گردی ، سه باب سفرخانه سنتی و اقامتگاه در خانه های تاریخی آقازاده و دیگر خانه تاریخی راه اندازی شده است و زمینه اشتغال افزون بر ۱۵۰نفر را فراهم شده است .