شناسه : 619133

افتتاح بازداشتگاه ابرکوه از مصوبات سفر هیات دولت در آینده ی نزدیک


به گزارش روابط عمومی فرمانداری صبح امروز جناب آقای "سید حشمت الله حیات الغیب"مدیر کل زندان های استان به همراه "محمد مهدی عادل" فرماندار از ساختمان بازداشتگاه ابرکوه که از مصوبات دور دوم سفر ریاست محترم جمهور می باشد دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صبح امروز جناب آقای "سید حشمت الله حیات الغیب"مدیر کل زندان های استان  به همراه "محمد مهدی عادل" فرماندار از ساختمان بازداشتگاه ابرکوه که از مصوبات دور دوم سفر ریاست محترم جمهور می باشد دیدن کردند.

حیات الغیب در این راستا اظهار داشت، ان شاالله با همکاری مسئولین و با پیگیری مداوم، بازداشتگاه در آینده نزدیک افتتاح می گردد و با بهربرداری از این ساختمان بسیاری از مشکلات مردم از جمله ایاب ذهاب مرتفع می گردد.

وی همچنین بیان کرد که مراحل ساخت این ساختمان در زمینی به مساحت 2000 متر که 450 متر آن زیر بنا است و دارای قسمتهای اداری،نمازخانه،خوابگاه و قسمت هواخوری می باشد تقریبا به اتمام رسیده و با برطرف کردن نواقصی مانند محوطه سازی،ضریب امنیتی بالاتر ان شالله افتتاح خواهد شد.

در ادامه بازدید فرماندار و مدیر کل زندان های استان از زندان روباز فراغه نیز بازدید کردند.

به گفته ی حیات الغیب افرادی که مدتی از محکومیت خود را گذرانده باشند با تشخیص شورای طبقه بندی در محل هایی مانند مزارع،باغات ،مراکز دامداری،و مرغداری ها و ...مشغول به کار می شوند که با این کار هم از امکانات مرخصی و هم از دستمزد برخوردار می گردند و در این راستا حرفه ای و شغلی هم می آموزند.

در حال حاضر 300 نفر از زندانیان در این نوع زندان ها در سطح استان در حال کار می باشند.