به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه ، با حضور محمدعلی اکرمی بخشدار بهمن ، جلسه کمیته امور بانوان  در بخشداری بهمن تشکیل شد .  

 بخشدار بهمن گفت : مدتی است که استفاده از ظرفیت و توان بانوان در دستور کار قرار گرفته است و این کار نیاز به زمان دارد .

محمدعلی اکرمی افزود : بخش اعظمی از قشر مردم را بانوان تشکیل داده اند و ظرفیت بالایی در تولید و امور و رونق اقتصاد دارند و باید از این ظرفیت استفاده کنیم .

وی افزود : موزه های مردم شناسی به روشنی نحوه زندگی مردم را در دوره های تاریخی نشان می دهد و بسیاری هستند که از این موزه ها ظرفیت گذشتگان را کشف می کنند و مهمترین برداشتی که می شود از این موزه ها برداشت کرد ، حضور زنان در تولید و امور است .

بخشدار بهمن ادامه داد : از زمانهای دور بانوان به تولید و بافندگی در منزل مشغول بوده اند و کل امور در خانه ها رونق داشته است و جایگاه زن در منازل بسیار بالا بود و کل امورات زندگی توسط بانوان اداره می شد و باید امروز هم از این ظرفیت استفاده کرد .

محمدعلی اکرمی اظهار داشت : باید دید چه راهکاری می توان یافت که بانوان را فعالتر کنیم و در عرصه زندگی خودشان را بهتر نشان دهند و این توان و ظرفیت و نقش خود را به نمایش بگذارند .

اکرمی با اشاره به حضور و نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی گفت : حضور بانوان در عرصه های مختلف ، خودباوری ، نقش آفرینی و ساختارهای اجتماعی و فرهنگی را تغییر می دهد .

وی در پایان قول همکاری در ایجاد و راه اندازی فضا و محلی برای تجمع و گردهمایی بانوان را در روستاهای بخش بهمن داد .


IMG_8446IMG_8446.JPG IMG_8438IMG_8438.JPG IMG_8439IMG_8439.JPG IMG_8441IMG_8441.JPG IMG_8442IMG_8442.JPG IMG_8443IMG_8443.JPG IMG_8445IMG_8445.JPG
بله