شناسه : 158252349

اختصاص 500 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و تجهیز طرح های نیمه تمام شهرستان ابرکوه


فرماندار ابرکوه در خصوص سفر ریئس جمهوری و اعضای هیأت دولت به استان یزد گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال بودجه در ادامه تکمیل و تجهیز طرح‌های نیمه تمام بهداشتی، عمرانی و تکمیل بزرگراه ابرکوه – سورمق فارس، به این شهرستان اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ فرماندار ابرکوه در خصوص سفر رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت به استان یزد گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال بودجه در ادامه تکمیل و تجهیز طرح‌های نیمه تمام بهداشتی، عمرانی و تکمیل بزرگراه ابرکوه – سورمق فارس، به این شهرستان اختصاص یافت.

محمد کاظمی نسب  افزود: از این مبلغ  ۴۰۰ میلیارد ریال برای  تکمیل بزرگراه تفت - ابرکوه - سورمق فارس و همچنین قطعه کمربندی و تقاطع‌های ورودی و خروجی شهرستان اختصاص دارد.

وی با قدردانی از حضور پرشکوه مردم شهرستان در استقبال از رییس جمهوری و اعضای هیات دولت در شهر یزد اظهارکرد: به منظور رشد و توسعه این شهرستان کمتر توسعه یافته ۱۰۰ میلیارد ریال بودجه هم برای اجرای طرح‌های بهداشتی و تکمیل بیمارستان ۹۶ تختخوابی این شهرستان اختصاص یافته است .

فرماندار ابرکوه با اشاره به اینکه در سفر اخیر رییس سازمان برنامه بودجه کشور سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل راه آهن یزد – اقلید اختصاص داده شد، تصریح کرد: این پروژه تا سال ۱۴۰۰ خورشیدی تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

کاظمی نسب خاطرنشان کرد: دومین سفر کاروان تدبیر و امید فرصت مناسبی را برای رشد و توسعه این شهرستان و استان یزد فراهم کرد که در این سفر برخی از اعضای کابینه به نمایندگی از دولت در شهرستان‌ها حضور یافتند و علاوه بر افتتاح طرح‌ها، در نشست‌های شورای اداری شرکت کردند و در دیدار مردمی به بررسی مسائل و مشکلات مردم منطقه پرداختند.

وی ادامه داد: حضور همزمان سه وزیر در حاشیه سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان یزد در شهرستان ابرکوه، رویدادی بی‌سابقه را برای این شهرستان که از مناطق کمتر توسعه یافته استان است، پس از پیروزی انقلاب اسلامی رقم زد.

فرماندار ابرکوه تاکید کرد: در سفر وزیران نیرو  ، بهداشت و درمان و نیز ورزش و جوانان طرح های پست برق ۱۳۲ به ۲۳۰ کیلو ولت، طرح توسعه بیمارستان و سالن ورزشی روستای ده عرب ابرکوه به بهره‌برداری رسید

وی با قدردانی از حضور وزیران یاد شده  به این شهرستان کمتر توسعه یافته خاطرنشان کرد: برای این طرح‌ها افزون بر ۶۷۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

در سفر یک روزه آقای روحانی و ۱۴ نفر از وزیران و معاونان رییس جمهوری ۵۰۰ پروژه با صرف ۲۵ هزار میلیارد ریال در ۱۰ شهرستان احداث، تکمیل و تجهیز شده بود، به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی تعدادی از طرح ها نیز آغاز شد.