حدود ۴۲ درصد کاشی و سرامیک تولید ابرکوه صادر می شود


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه به نقل از پایگاه خبری ۱۵ دی "محمد کاظمی نسب روز چهارشنبه در حاشیه بازدید حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن، سید مسعود عظیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد از چند واحد صنعتی، تولید کاشی و سرامیک ابرکوه به خبرنگار ۱۵ دی افزود: با تکمیل ظرفیت واحدهای تولیدی نظیر کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک و فولاد زمینه اشتغال افزون هزار نفر فراهم می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان ابرکوه ۱۱۵ واحد اقتصادی فعال وجود دارد که بیش از ۶۰ درصد آن‌ها با تمام ظرفیت کار می‌کنند.

وی با بیان اینکه سالی که به نام رونق تولید نام‌گرفته است، تاکید کرد: هدف‌گذاری و تلاش دولت نیز بر پایه رفع موانع تولید واحدهای نیمه فعال قرار دارد تا با ظرفیت کامل اقدام به تولید کنند.
رئیس شورای اشتغال ابرکوه همچنین تصریح کرد: پارسال ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب بسته‌های اشتغال فراگیر، اشتغال پایدار روستایی و مشاغل خانگی به کارآفرینان و متقاضیان سرمایه‌گذاری پرداخت و منجر به ایجاد فرصت شغلی برای ۳۰۰ نفر شده است.

وی با اشاره به ۱۴.۱ درصد آمار بیکاری شهرستان اظهار داشت: هم اکنون تعداد بیکاران ۲ هزار و ۴۵۸ نفر است که ۶۰ درصد آنها فارغ التحصیلان مراکز دانشگاهی هستند.

کاظمی نسب یادآور شد: در حوزه صنعت ۴۵۰ هزار تن فولاد و ۳۰ هزار تن فرآورده‌ای لبنی، ۷۰۰ هزار تن انواع موزائیک و سنگ‌های ساختمانی، هفت هزار تن پلیمرهای صنعتی، چهار هزار تن گاز اکسیژن، ۶۱ هزار تن سنگ آهن ،۶۰ هزار تن خاک صنعتی و خوراک دام، ۳۶ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک، ۵۰ دستگاه ماشین آلات صنایع غذایی و بسته بندی و … تولید می‌شود.

کاظمی نسب همچنین یادآور شد: از این میزان تولید صنعتی ۵۶ هزار تن میلگرد، هزار تن فرآورده‌های لبنی و ۱۵ میلیون مترمربع انواع کاشی و سرامیک به خارج از کشور صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه راه‌ها نقش اساسی در توسعه منطقه دارد، یادآور شد: چندین پروژه راهسازی در دست اجراست و مسئولان تلاش دارند موانعی که در راه تکمیل راه آهن یزد – اقلید وجود دارد رفع شود و تا پایان دولت این پروژه ملی که مصوب سفر مقام معظم رهبری است به بهره برداری برسد.

فرماندار ابرکوه تاکید کرد: در این شهرستان با توجه به محدویت منابع آبی سالانه به روش نوین ۲۰۰ هزار تن محصول کشاورزی و دامی تولید می‌شود و ۳۵ درصد اشتغال را به خود اختصاص داده است.

این مسئول تصریح کرد: در ابرکوه ۴۲ محصول حاصل تلاش تولید کنندگان بخش‌های کشاورزی، صنعتی، معدنی و صنفی است.

فرماندار ابرکوه با قدردانی از حضور مدیر عامل بانک صنعت و معدن و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این شهرستان و بررسی مسائل و مشکلات چندین واحد صنعتی و کاشی و سرامیک تاکید کرد: این بازدید نتیجه مطلوبی خواهد داشت و امیدواریم در سال رونق تولید موانع واحدهای صنعتی رفع شود .