بايد از موسسات غير دولتي كه در حوزه جوانان فعاليت مي كنند حمايت جدي نمود

شناسه : 78255995

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه دومين جلسه ستاد ساماندهي امور جوانانِ كارگروه فرهنگي اجتماعي شهرستان ابركوه با حضور فرماندار و معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد در محل فرمانداری تشکیل شد.

در این جلسه معاون امور فرهنگي و امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان استان يزد در جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان اظهار داشت: نهاد هاي غير دولتي در صورت حمايت مي توانند بخش عمده اي از مشكلات و نياز هاي جوانان را مرتفع نمايند.

طوبی مازار زاده تلاش مسئولين و خانواده ها براي ازدواج آسان و توجه بيش از پيش به مشاوره هاي قبل، حين و بعد از ازدواج را ضروري دانست و از تشكيل مجمع خيرين ازدواج و خانه جوان براي نشر و گسترش فرهنگ ازدواج آسان و تبادل اطلاعات و نشست مسئولين با جوانان، خبر داد و گفت: احساس نياز جوان نبايد در سايه فضاي مجازي دچار خدشه گردد.

فرماندار ابركوه نيز با اشاره به ضرورت توجه مسئولين به جوانان به عنوان محور توسعه و استقلال جامعه، نقش بنيادين  خانواده ها را ياد آور گرديد و اظهار داشت: خانواده ها درتربيت و نظارت بر جوانان نقش اساسي دارند.

سيد نبي رسولي بر گسترش و سوق دادن جوانان به ورزش توسط متوليان امر تاكيد کرد و گفت: آمارها نشان مي دهد كه ورزش در شهرستان نسبت به سال گذشته رشد 20درصد را نشان مي دهد كه بعد از يزد قرار گرفته است و وضعيت موجود براي جوانان پوياي ابركوه بايد ارتقا يابد.

در ادامه امام جمعه ابركوه نيز كار و اشتغال را بخش عمده و اساسي در رفع مشكلات جوانان دانست.

حجت الاسلام و المسلمین حسيني اظهار داشت: در شهرستان ابركوه زمينه براي فعاليت جوانان در حوزه هاي مختلف وجود دارد لذا حمايت هاي بيش از پيش مسئولين و همكاري خانواده ها در سوق دادن جوان به كار ميتواند حلال مشكلات باشد.