اشتغال برای ۳۰۰ نفر با پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت فراهم شده است


 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه، فرماندار ابرکوه در حاشیه اقامه نماز عید فطر ضمن تبریک عید سعید و پالایش روح فطر ،خلاصه ای از فعالیتها و عملکرد دولت در حوزه اقتصادی و عمرانی در شهرستان را بیان کرد و گفت: رویکرد اساسی دولت از سال ۹۷ تاکنون بر فعالیت در حوزه اقتصادی و هم در حوزه گسیل اعتبارات و تخصیص اعتبارات اختصاص داشت. 

محمد کاظمی نسب  افزود: در شهرستان ابرکوه در سال گذشته در بسته های اشتغال متعددی از جمله بسته‌های اشتغال فراگیر، اشتغال پایدار روستایی و مشاغل خانگی معادل ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به کارآفرینان و متقاضیان سرمایه‌گذاری پرداخت و منجر به ایجاد اشتغال برای ۳۰۰ نفر شده است که این روند همچنان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان ابرکوه تعداد ۱۱۵ واحد اقتصادی در حال فعالیت هستند که ۶۰ درصد آن‌ها با تمام ظرفیت کار می‌کنند و تعدادی هم نیمه فعالند. ضمن اینکه در سالی که به نام رونق تولید نام‌گرفته است با رفع تمام موانع توسط دستگاههای اجرایی ، با ظرفیت کامل اقدام به تولید کنند.
فرماندار ابرکوه اظهار داشت : ۳ واحد تولیدی آماده بهره برداری با ظرفیت ایجاد اشتغال بالای  ۱۰۰ نفر می باشد که در همین سال ۹۸ به بهره برداری می رسد .
کاظمی نسب تصریح کرد :در حوزه‌های مختلف اقتصادی با همت و تلاش صنعتگران، کارآفرینان، کشاورزان و فعالین عرصه گردشگری و صنایع‌دستی در شهرستان دستاوردهای بسیاری داشته‌ایم.
فرماندار اضافه کرد :در شهرستان ابرکوه سالانه ۱۳ هزار تن گندم، ۲۲ هزار تن زردآلو، ۹ هزار تن انار ۴ هزار تن پسته، ۶ هزار تن گوشت سفید، هزار تن گوشت قرمز، ۲ هزار تن جو، ۲ هزار تن تخم‌مرغ، ۱۲ تن عسل، ۲۵۰ کیلو زعفران ، ۲۵هزار تن انواع علوفه دامی  و ... را ازجمله اهم تولیدات در بخش کشاورزی نام برد.
محمد کاظمی نسب در حوزه صنعت هم به تولید سالانه ۴۵۰ هزار تن فولاد، ۳۵ میلیون مترمربع انواع کاشی و سرامیک، ۳۰ هزار تن انواع فرآورده‌های لبنی، ۶۱ هزار تن سنگ‌آهن، ۶۰ هزار تن خاک صنعتی، ۴ هزار تن گاز اکسیژن، ۳ هزار تن ایزوگام ، ۲۵ هزارتن انواع موزاییک و سنگ‌های مصنوعی، ۵۰۰ تن قند و نبات ، ۲ هزار تن خوراک دام ، ۵۰۰ تن کارتن، ۱۰ هزار تن سنگ ساختمانی، ۷هزار تن پلیمرهای صنعتی، و ... در حوزه صنعت اشاره کرد.
عالی ترین مقام دولت در ابرکوه اذعان کرد: سالانه ۵۰ هزار تن میلگرد، ۵۰هزار تن سنگ‌آهن، هزار تن انواع فرآورده‌های لبنی و ۱۵ میلیون مترمربع انواع کاشی و سرامیک به کشورهای دیگر صادر می‌شود.
کاظمی نسب به عمده فعالیتهای عمرانی در سال ۹۷ اشاره کرد و ادامه داد : مهمترین پروژه ، پیگیری اعتبارات راه‌آهن اقلید یزد ، احداث باند دوم کنارگذر ابرکوه به طول ۱۴ کیلومتر با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، آغاز عملیات آسفالت جاده ابرکوه صفاشهر به طول ۱۹ کیلومتر، عملیات احداث باند دوم ابرکوه - مهردشت با همکاری شهرداری ابرکوه ، شهرداری مهردشت و راهداری و حمل و نقل جاده ای ، عملیات احداث فاضلاب شهری و ... ازجمله مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی بوده که هم‌اکنون در حال اجرا است.
وی ادامه داد: حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبارات واریزیداز محل مالیات بر ارزش افزوده  به روستاها بوده که یا هزینه شده و یا در حال هزینه می باشد . همچنین ۱۴ کیلومتر راه روستایی در حال انجام است و ۷ کیلومتر آن ۱۰۰درصد به اتمام رسیده و ۷ کیلومتر دیگر با پیشرفت فیزیکی ۶۰درصد در حال انجام است.
فرماندار ابرکوه در پایان تصریح کرد : در مجموعه در حوزه اعتبارات عمرانی بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال در ابرکوه تخصیص یافته و محقق شده است.