دانلود

دستورالعمل اجرایی مواد 91 و 92 قانون خدمات کشوری

 

اینجا کلیک کنید

« بازگشت

برگزاری مانور دور میزی در ابرکوه


هم‌زمان با ساعت یک بامداد صبح امروز برای اولین بار مانور دور میزی لحظه صفر با موضوع با عنوان مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در محل فرمانداری ابرکوه برگزار شد.

مسلم غلامزاده مهرآبادی موضوع مانور را برخورد تانکر حامل مواد نفتی و قابل اشتعال با اتوبوس مسافربری در محدوده جغرافیایی روستای رئیس‌آباد، عنوان کرد.

غلام‌زاده افزود: هدف از برگزاری این مانور دور میزی، شناسایی نقاط ضعف و قوت، فرصت‌ها و تهدیدها، ایجاد آمادگی بیشتر برای مقابله با بحران‌ها، حصول اطمینان از کفایت تمهیدات حفاظتی و زیرساخت‌های حیاتی، برآورد میزان کمبودها و نیازهای آموزشی، نیروی انسانی و تجهیزات با رویکرد خودکفایی است.

دبیر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل فرمانداری ابرکوه این مانور را از نوع سطح 2 برشمرد و گفت: در سناریوی مذکور تانکر نامبرده با اتوبوسی حامل 35 مسافر که 3 نفر از آنان توریست هستند، برخورد کرده و موجب واژگونی و آتش‌سوزی می‌شود.

وی ادامه داد: در حادثه فرضی 23 نفر از مسافرین در دم جان داده، 3 نفر از مصدومین دچار سوختگی بالای 70 درصد شده و هویت افراد فوتی بر اثر سوختگی شدید قابل‌شناسایی نیست. عده‌ای از ساکنین روستا به محل حادثه هجوم می‌آورند ضمن اینکه به دلیل آتش‌سوزی و نشت مواد نفتی با تهدید انفجار و پیامدهای زیست‌محیطی روبرو هستند.

غلام‌زاده عنوان کرد: در ادامه این سناریو اخبار حادثه فوراً توسط افراد در حال تردد به اطلاع نزدیک‌ترین یگان امدادی می‌رسد. عمق و دامنه حادثه به‌قدری شدید است که جهت امدادرسانی سریع باید کلیه امکانات و دستگاه‌های شهرستان به کار گرفته شوند.

دبیر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل فرمانداری ابرکوه تصریح کرد: شورای هماهنگی مدیریت بحران بلافاصله پس از وقوع این حادثه فرضی فرمانداری، بخشدار، شهرداری، راهداری، هلال‌احمر، اورژانس، نیروی انتظامی، سپاه، ادارات زیرساخت (آب، برق، تلفن، گاز)، جوامع محلی و مردمی، منابع طبیعی، محیط‌زیست، شبکه بهداشت و دادستانی را فراخواند.

وی افزود: اکثریت مسئولین دستگاه‌های فوق و یا نمایندگان آنان در حداقل زمان ممکن خود را به فرمانداری شهرستان رسانده و پس از تبیین مانور، بر طبق فرم‌هایی که به آنان داده شد اولین اقدام، شرایط فعلی دستگاه امدادرسان، امکانات و اقدامات موردنیاز جهت مقابله با بحران موجود و کمبودها و نحوه مدیریت آن را مطرح کردند.


  • اخبار فرمانداري

 

 

 

امام حسين علیه السّلام فرمودند:

 

 

ان الناس عبید الدنیا و الدین لعق علی ألسنتهم یحوطونه ما درّت معائشهم فإذا محصّوآ بالبلاء قلّ الدیّانون


همانا مردمان بنده دنيايند و دين لقلقه زبان آنهاست و هر جا منافعشان [به وسيله دين ]بيشتر تأمين شود زبان مى چرخانند و چون به بلا آزموده شوند آنگاه دين داران اندكند.

 

(تحف العقول/ 245)

تماس با ما

آدرس:

بلوار امام علی (ع)جاده ابرکوه -شیراز، ابتدای جاده مریم آباد ، فرمانداری ابرکوه

 

شماره تماس:

32839001-11

 

پست الکترونیک:

Ro_farmandari@yahoo.com

 

كد پستي :

8931617763

 

ارتباط الکترونیکی مردم ودولت:تلفن 111

 

 

مسئول بازرسي و رسيدگي به شكايات فرمانداري:

محمدرضا حيدري پور- شماره تماس:03532839002