دانلود

دستورالعمل اجرایی مواد 91 و 92 قانون خدمات کشوری

 

اینجا کلیک کنید

« بازگشت

کاهش برداشت آب از 5 هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه به کمتر از سه هزار و ۵۰۰ لیتر، نتیجه نصب کنتورهای هوشمند


کاهش برداشت آب از 5 هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه به کمتر از سه هزار و ۵۰۰ لیتر، نتیجه نصب کنتورهای هوشمند

فرماندار ابرکوه گفت : کاهش برداشت آب از 5 هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه به کمتر از سه هزار و ۵۰۰ لیتر، نتیجه نصب کنتورهای هوشمند در شهرستان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه ؛ محمد کاظمی نسب در حاشیه نشست شورای کشاورزی شهرستان افزود: مردم خصوصا فعالان بخش کشاورزی تبعات ناشی از تداوم ۲دهه پدیده خشکسالی و کم آبی را جدی بگیرند.

وی بهترین راهکار استفاده از منابع آبی را توسعه طرح های آبیاری نوین دانست و اظهار کرد: فرایند آبیاری در مزارع و باغ ها در فصل تابستان، استفاده از چاه های آب کشاورزی در زمان خنکی هوا (صبح ها و عصرها) است.

رئیس شورای حفاظت آب شهرستان ادامه داد: برای مدیریت در برداشت آب از ۶۴۸ حلقه چاه کشاورزی بیش از ۹۰ درصد آنها به کنتور هوشمند مجهز شدند.

کاظمی نسب اضافه کرد: با اجرای طرح کنتورهای هوشمند بر روی چاه های کشاورزی، برداشت آب از پنج هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه به کمتر از سه هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه رسیده است .

وی تصریح کرد: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برای بهره وری آب تاکنون سه هزار هکتار از باغ ها و اراضی کشاورزی را با مشارکت کشاورزان و کمک های بلاعوض دولت به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز کرده است.

وی یادآور شد: اجرای یکهزار هکتار از باغ ها و اراضی به سیستم آبیاری تحت فشار، توسعه کاشت محصول گلخانه ای، زعفران و پسته در سال زراعی جاری برای استفاده بهینه از آب در دستور کار مسئولان جهاد کشاورزی است.

در اثر تبعات ناشی از کم آبی، ادامه خشکسالی و کاهش بارندگی ها در ۴۰ سال گذشته از مجموع ۹۱ رشته قنات ابرکوه هم اکنون ۱۱ رشته جاری و مابقی خشک شده است.

منابع آب های زیرزمینی شهرستان عمدتا از حوزه فارس تأمین و تغذیه می شود که به دلیل برداشت بی رویه آب در بالادست توسط کشاورزان این استان، خطرکم آبی و بی آبی ابرکوه را تهدید می کند.


يكشنبه 23 مرداد 1390

newsitem

چهارشنبه 2 شهريور 1390

newsitem

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی متعهد، مردمی و برخاسته از آرمان‌های ملت رشيد و مسلمان ايران است

newsitem

فرماندار ابركوه به مناسبت دوم ارديبهشت‌ماه سالروز تأسيس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی پيامي به اين شرح صادر نمود

بسیجیان باحضورگسترده درانتخابات مایه یاس نا امیدی دشمنان خواهند شد

newsitem

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابركوه گفت : بسیجیان برای تحقق آرمانهای والای حضرت امام (ره) وشهدا با حضور گسترده خود درانتخابات مجلس ، مایه یاس نا امیدی دشمنان خواهند شد .

بیش از 700 نفر به عنوان عوامل اجرایی انتخابات ابركوه تعیین شدند

newsitem

فرماندار ابركوه گفت: بیش از 700 نفر به عنوان عوامل اجرایی در 43 شعبه اخذ رای ثابت و سیار حوزه انتخابیه این شهرستان تعیین شدند.

نمایش 1 - 5 از 19 نتیجه
آیتم در هر صفحه 5
از 4

 

 

 

امام حسين علیه السّلام فرمودند:

 

 

ان الناس عبید الدنیا و الدین لعق علی ألسنتهم یحوطونه ما درّت معائشهم فإذا محصّوآ بالبلاء قلّ الدیّانون


همانا مردمان بنده دنيايند و دين لقلقه زبان آنهاست و هر جا منافعشان [به وسيله دين ]بيشتر تأمين شود زبان مى چرخانند و چون به بلا آزموده شوند آنگاه دين داران اندكند.

 

(تحف العقول/ 245)

تماس با ما

آدرس:

بلوار امام علی (ع)جاده ابرکوه -شیراز، ابتدای جاده مریم آباد ، فرمانداری ابرکوه

 

شماره تماس:

32839001-11

 

پست الکترونیک:

Ro_farmandari@yahoo.com

 

كد پستي :

8931617763

 

ارتباط الکترونیکی مردم ودولت:تلفن 111

 

 

مسئول بازرسي و رسيدگي به شكايات فرمانداري:

محمدرضا حيدري پور- شماره تماس:03532839002