دانلود

دستورالعمل اجرایی مواد 91 و 92 قانون خدمات کشوری

 

اینجا کلیک کنید

« بازگشت

ظرفیت حوزه گردشگری ابرکوه ناشناخته مانده است


ظرفیت حوزه گردشگری ابرکوه ناشناخته مانده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان محمد کاظمی نسب در حاشیه بازدید از ارگ « شهرسب» اظهار داشت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به حوزه گردشگری دارد و در این زمینه ، ابرکوه به عنوان منطقه کمتر توسعه یافته و برخوردار شاهد رونق بیشتر این صنعت در پنج سال گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت افزون بر 2 میلیون مسافر و گردشگر داخلی و خارجی برای بازدید از اماکن تاریخی و طبیعی شهرستان ، به ابرکوه سفر کرده اند.

کاظمی نسب یادآور شد: این شهرستان جزو 14 شهر نمونه گردشگری کشور انتخاب شد که برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری زمینه فراهم است .

وی ادامه داد: این شهرستان 400 اثر تاریخی و طبیعی و هفت اثر ناملموس ، سه اثر طبیعی ، دو موزه مردم شناسی (خانه صولت) و موزه عبرت (خانه حسینیان) دارد که تاکنون 125 اثر آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید .

فرماندار ابرکوه با اشاره به اینکه ، این شهرستان در مسیر طریق الرضا (ع) واقع است و مسافران زیادی در حوزه زیارت ، سیاحت و گردشگری دارد، تصریح کرد: علاوه بر حوزه گردشگری ، صنایع دستی شهروندان به عنوان دستمایه هنرمندان استان یزد نیز هنرنمایی می کند.

کاظمی نسب تصریح کرد: تسریع در ساخت راه آهن یزد به اقلید می تواند زمینه حضور گردشگران علاوه بر استان یزد به این شهرستان را تسهیل کند.

موزه مردم شناسی ، منزلگاه امام رضا (ع)، خانه آقازاده ابرکوه، خانه پردیسان ، قلعه های تاریخی، مسجد جامع ، کوه گنبد عالی و درخت سرو چهار هزار و 500 ساله و بافت 162 هکتاری تاریخی از آثار تاریخی شاخص این شهرستان بشمار می روند.

قلعه شهرسب معروف به ارگ شهرسب، یکی از بزرگترین ارگ های کشور است در روستایی به همین نام قرار دارد.

این بنا ، قلعه ای است عظیم با سردری رفیع و آثاری از مجتمع مسکونی اهالی درگذشته، که تقریبا بلا استفاده است و هسته اولیه آن را می توان به دوره صفویه نسبت داد.

این قلعه با برج و بارو و سردری جداگانه، هشت برج و نیم در چهار زاویه که در میان قلعه بیرونی واقع است که کوچه ها و خانه های این واحد مسکونی به صورت شطرنجی طراحی شده است و بیشتر خانه های مسکونی در طرفین کوچه ها قرار دارد.

ویژگی های بارز این مجتمع بسیار زیبا، خانه های قدیمی برتر با تزئینات گچبری و نقوش اسلیمی گل و بوته و مقرنس کاری آن است.


يكشنبه 23 مرداد 1390

newsitem

چهارشنبه 2 شهريور 1390

newsitem

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی متعهد، مردمی و برخاسته از آرمان‌های ملت رشيد و مسلمان ايران است

newsitem

فرماندار ابركوه به مناسبت دوم ارديبهشت‌ماه سالروز تأسيس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی پيامي به اين شرح صادر نمود

بسیجیان باحضورگسترده درانتخابات مایه یاس نا امیدی دشمنان خواهند شد

newsitem

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابركوه گفت : بسیجیان برای تحقق آرمانهای والای حضرت امام (ره) وشهدا با حضور گسترده خود درانتخابات مجلس ، مایه یاس نا امیدی دشمنان خواهند شد .

بیش از 700 نفر به عنوان عوامل اجرایی انتخابات ابركوه تعیین شدند

newsitem

فرماندار ابركوه گفت: بیش از 700 نفر به عنوان عوامل اجرایی در 43 شعبه اخذ رای ثابت و سیار حوزه انتخابیه این شهرستان تعیین شدند.

نمایش 1 - 5 از 19 نتیجه
آیتم در هر صفحه 5
از 4

 

 

 

امام حسين علیه السّلام فرمودند:

 

 

ان الناس عبید الدنیا و الدین لعق علی ألسنتهم یحوطونه ما درّت معائشهم فإذا محصّوآ بالبلاء قلّ الدیّانون


همانا مردمان بنده دنيايند و دين لقلقه زبان آنهاست و هر جا منافعشان [به وسيله دين ]بيشتر تأمين شود زبان مى چرخانند و چون به بلا آزموده شوند آنگاه دين داران اندكند.

 

(تحف العقول/ 245)

تماس با ما

آدرس:

بلوار امام علی (ع)جاده ابرکوه -شیراز، ابتدای جاده مریم آباد ، فرمانداری ابرکوه

 

شماره تماس:

32839001-11

 

پست الکترونیک:

Ro_farmandari@yahoo.com

 

كد پستي :

8931617763

 

ارتباط الکترونیکی مردم ودولت:تلفن 111

 

 

مسئول بازرسي و رسيدگي به شكايات فرمانداري:

محمدرضا حيدري پور- شماره تماس:03532839002