« بازگشت

ظرفیت حوزه گردشگری ابرکوه ناشناخته مانده است


ظرفیت حوزه گردشگری ابرکوه ناشناخته مانده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان محمد کاظمی نسب در حاشیه بازدید از ارگ « شهرسب» اظهار داشت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به حوزه گردشگری دارد و در این زمینه ، ابرکوه به عنوان منطقه کمتر توسعه یافته و برخوردار شاهد رونق بیشتر این صنعت در پنج سال گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت افزون بر 2 میلیون مسافر و گردشگر داخلی و خارجی برای بازدید از اماکن تاریخی و طبیعی شهرستان ، به ابرکوه سفر کرده اند.

کاظمی نسب یادآور شد: این شهرستان جزو 14 شهر نمونه گردشگری کشور انتخاب شد که برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری زمینه فراهم است .

وی ادامه داد: این شهرستان 400 اثر تاریخی و طبیعی و هفت اثر ناملموس ، سه اثر طبیعی ، دو موزه مردم شناسی (خانه صولت) و موزه عبرت (خانه حسینیان) دارد که تاکنون 125 اثر آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید .

فرماندار ابرکوه با اشاره به اینکه ، این شهرستان در مسیر طریق الرضا (ع) واقع است و مسافران زیادی در حوزه زیارت ، سیاحت و گردشگری دارد، تصریح کرد: علاوه بر حوزه گردشگری ، صنایع دستی شهروندان به عنوان دستمایه هنرمندان استان یزد نیز هنرنمایی می کند.

کاظمی نسب تصریح کرد: تسریع در ساخت راه آهن یزد به اقلید می تواند زمینه حضور گردشگران علاوه بر استان یزد به این شهرستان را تسهیل کند.

موزه مردم شناسی ، منزلگاه امام رضا (ع)، خانه آقازاده ابرکوه، خانه پردیسان ، قلعه های تاریخی، مسجد جامع ، کوه گنبد عالی و درخت سرو چهار هزار و 500 ساله و بافت 162 هکتاری تاریخی از آثار تاریخی شاخص این شهرستان بشمار می روند.

قلعه شهرسب معروف به ارگ شهرسب، یکی از بزرگترین ارگ های کشور است در روستایی به همین نام قرار دارد.

این بنا ، قلعه ای است عظیم با سردری رفیع و آثاری از مجتمع مسکونی اهالی درگذشته، که تقریبا بلا استفاده است و هسته اولیه آن را می توان به دوره صفویه نسبت داد.

این قلعه با برج و بارو و سردری جداگانه، هشت برج و نیم در چهار زاویه که در میان قلعه بیرونی واقع است که کوچه ها و خانه های این واحد مسکونی به صورت شطرنجی طراحی شده است و بیشتر خانه های مسکونی در طرفین کوچه ها قرار دارد.

ویژگی های بارز این مجتمع بسیار زیبا، خانه های قدیمی برتر با تزئینات گچبری و نقوش اسلیمی گل و بوته و مقرنس کاری آن است.


بازدید سرپرست بخشداری مرکزی ابرکوه از روستاهای فیض آباد ٬ کلپه و شهرسب

newsitem

با حضور سرپرست بخشداری مرکزی از روستاهای فیض آباد ، کلپه و شهرسب بازدید به عمل آمد و مسائل و مشکلات این روستاها مورد بررسی قرار گرفت .

بازدید بخشدار بهمن از طرحهای در حال اجرا روستاهای اسفندآباد و تقی آباد

newsitem

بخشدار بهمن به همراه کارشناسان بخشداری و شرکت تعاونی دهیاریها از پروژه های دهیاری روستاهای اسفندآباد و تقی آباد بازدید کردند .

اولین جلسه رسمی کمیته فنی شورای ترافیک شهرستان ابرکوه

newsitem

با حضور معاون سیاسی امنیتی فرماندار ، اولین جلسه رسمی کمیته فنی شورای ترافیک شهرستان ابرکوه در فرمانداری تشکیل شد .

بازدید سرپرست بخشداری مرکزی ابرکوه از روستاهای رئیس آبادو شمس آباد

newsitem

با حضور سرپرست بخشداری مرکزی ابرکوه ٬ از پروژه های دهیاری روستاهای رئیس آباد و شمس آباد این بخش بازدید به عمل آمد .

جلسه هماهنگي استفاده بهينه از حرارت غير مستقيم نيروگاه توليد برق صنعتي طلوع شمس در بخش بهمن

newsitem

با حضور فرماندار ابركوه ، جلسه هماهنگي استفاده بهينه از حرارت غير مستقيم نيروگاه توليد برق صنعتي طلوع شمس در بخش بهمن در دفتر كار فرماندار تشكيل شد .

جلسه شوراي فرعي هماهنگي مبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان ابركوه

newsitem

با حضور فرماندار ابركوه ، صبح امروز جلسه شوراي فرعي هماهنگي مبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان ابركوه در سالن اجتماعات فرمانداري تشكيل شد .

جلسه شوراي فرعي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان ابركوه

newsitem

با حضور فرماندار ابركوه ششمين جلسه شوراي فرعي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان ابركوه در سالن اجتماعات فرمانداري ابركوه تشكيل شد .

جلسه شوراي اداري شهرستان ابركوه با حضور دكتر فتاح رئيس كميته امداد امام خميني(ره) كشور در فرمانداري

newsitem

فرماندار ابركوه در جلسه شوراي اداري شهرستان با حضور دكتر فتاح رئيس كميته امداد امام خميني(ره) كشور ، تعامل خوب و سازنده كميته امداد با ادارات ، خيّرين و اقشار كم درآمد و مستضعف ابركوه را ستود .

زنگ هفته پيوند اوليا و مربيان در مهردشت به صدا درآمد

newsitem

با حضور كارشناس بخشداري بهمن و به مناسبت هفته اوليا و مربيان ، زنگ اين مراسم در مدرسه شهيد جهاني مهردشت به صدا درآمد .

نشست فرماندار ابركوه با مدير كل منابع طبيعي استان

newsitem

مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان يزد با حضور در شهرستان ابركوه ، نشستي با فرماندار ابركوه در محل دفتر كار ايشان برگزار نمودند .

نمایش 1 - 10 از 2,372 نتیجه
آیتم در هر صفحه 10
از 238
هیچ نتیجه ای وجود ندارد

طرح "سلاله ها" همزمان با روز دانش آموز اجرايي مي شود

newsitem

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد اعلام کرد: همزمان با روز دانش آموز طرح "سلاله ها" با محوريت كميته زنان و دفاع مقدس در استان يزد به اجرا مي رسد.

برگزاري كارگاه آموزشي نقش ارتباطات و فناوري اطلاعات در توانمندسازي بانوان

newsitem

كارگاه آموزشي نقش ارتباطات و فناوري اطلاعات در توانمندسازي زنان با همكاري شركت مخابرات استان يزد و فرمانداري ميبد برگزار گرديد.

ساماندهي قيمت ها در مسير تعادل بخشي به بازار مورد توجه قرار گيرد

newsitem

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار يزد تلاش مضاعف براي ساماندهي قيمت ها در مسير تعادل بخشي به عرضه و تقاضا در بازار را از اعضاي كارگروه تنظيم بازار استان خواستار و پيگيري ها ملي انجام شده در اين...

تكريم ارباب رجوع و جذب مشاركت بخش خصوصي مورد توجه شهرداران قرار گيرد

newsitem

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد با تاكيد بر بهره مند سازي مديريت شهري از نيروهاي جوان و توانمند گفت:با توجه به شرايط اقتصادي موجود، تكريم ارباب رجوع و جذب مشاركت بخش خصوصي مورد توجه شهرداران...

ابعاد مختلف موضوع آب در حوزه هاي تامين،توزيع و امنيت خط اول تشريح شد

newsitem

در نشست خبري اصحاب رسانه با استاندار يزد ابعاد مختلف موضوع آب در حوزه هاي تامين، توزيع و امنيت خط اول تشريح و سوالات طرح شده از سوي خبرنگاران با حضور معاونين استاندار و مديران حوزه آب پاسخ داده شد.

پيام استاندار يزد به مناسبت گراميداشت هفته بيمه سلامت

newsitem

استاندار یزد با صدور پیامی فرا رسیدن هفته بیمه سلامت را گرامی داشت.

برگزاری نشست خبری استاندار یزد با اصحاب رسانه با موضوع آب

newsitem

نشست خبری استاندار یزد با اصحاب اندیشه و قلم با موضوع آب راس ساعت 20:30 شنبه در سالن اجتماعات كوثر استانداري يزد برگزار می‌شود.

بازبيني و بررسي كارشناسي مسير قنات حسن آباد يزد

newsitem

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد با اشاره به كاهش حجم آبدهي قنات حسن آباد يزد بعد از شهر مهريز، بر بازبيني و بررسي كارشناسي مسير قنات تاكيد كرد.

انجمن اولیا و مربیان تقویت‌کنندۀ برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی دانش‌آموزان باشد

newsitem

فخرالسادات خامسی هامانه گفت: انجمن اولیا و مربیان نباید صرفأ دنبال‌کنندۀ مباحث علمی و اقتصادی مرتبط با دانش‌آموزان باشد، بلکه این انجمن پتانسیلی دارد که باید از آن در ارتقای همۀ برنامه‌های پرورشی،...

شايعه پردازي استقامت كشور در برابر تحريم ها را تضعيف مي كند

newsitem

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار يزد با اشاره به ضرورت همراهي و حمايت از مجموعه هاي توليدي براي عبور از شرايط فعلي؛گفت: شايعه پردازي و انتشار تحليل هاي غير كارشناسي در جامعه، استقامت كشور در برابر...

هیچ نتیجه ای وجود ندارد

 

 

 

 

 

ان الناس عبید الدنیا و الدین لعق علی ألسنتهم یحوطونه ما درّت معائشهم فإذا محصّوآ بالبلاء قلّ الدیّانون


همانا مردمان بنده دنيايند و دين لقلقه زبان آنهاست و هر جا منافعشان [به وسيله دين ]بيشتر تأمين شود زبان مى چرخانند و چون به بلا آزموده شوند آنگاه دين داران اندكند.

 

(تحف العقول/ 245)

آدرس:

بلوار امام علی (ع)جاده ابرکوه -شیراز، ابتدای جاده مریم آباد ، فرمانداری ابرکوه

 

شماره تماس:

32839001-11

 

پست الکترونیک:

Ro_farmandari@yahoo.com

 

كد پستي :

8931617763

 

ارتباط الکترونیکی مردم ودولت:تلفن 111

 

 

مسئول بازرسي و رسيدگي به شكايات فرمانداري:

محمدرضا حيدري پور- شماره تماس:03532839002