« بازگشت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد:

شناسه : 108269449

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد:

واحدهای صنعتی ابرکوه از موفق ترین تولیدی های استان هستند/ پرداخت کمک های نقدی دولت در قالب وام به کارفرمایان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد، در بازدید از واحدهای صنعتی ابرکوه و بخش بهمن، گفت: این واحدها از موفق ترین واحدهای تولیدی استان هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه، علی زینی ‌وند معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد، در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی ابرکوه، در جمع اصحاب رسانه شهرستان، اظهار کرد: دولت تمرکز جدی بر بحث اشتغال و تحول در اقتصاد داشته و برنامه هایی در چارچوب اقتصاد مقاومتی در قالب رونق تولید، طرح اشتغال پایدار روستایی و فراگیر اجرا کرده است.

زینی ‌وند افزود: جلسات خاص بررسی مشکلات شهرستان در محل کارخانه جات استان و شهرستان ها تشکیل و مدیران و بانک های عامل مربوطه از نزدیک به مسایل رسیدگی می کنند.

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی به سه بخش فعال، نیمه فعال و بدون بازده تقسیم می شود تصریح کرد: دولت در کنار واحدهای فعال است و با تامین اعتبار و نقدینگی به حفظ اشتغال پایدار واحدهای تولیدی نیمه فعال کمک میکند و باید گفت که بیشترین تمرکز دولت بر این واحدهاست.

 

زینی ‌وند، دسته سوم واحدهای اقتصادی را واحدهای تولیدی بدون بازده بیان کرد و گفت: در این نوع واحدها، خط تولید بدلیل وجود ماشین آلات فرسوده و ارائه خدمات به شیوه گذشته بدون بازدهی کافی می باشد و بهترین راه درمان این واحدها، ارائه مشاوره توسط بانک های عامل و کارشناسان مربوطه با هدف تغییر خط تولید و نوسازی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد، ببا تأکید بر تمرکز دولت به برنامه ریزی در حوزه صنعت، گفت: تقویت مشاغل حوزه روستایی و خرد خانگی از جمله برنامه های دهیاران، بخشداران، و فرمانداران است.

وی ادامه داد: علاوه بر این تسهیلات، ارائه مشاوره و راهنمایی لازم برای تولید نیز از دیگر خدمات می باشد.

این مقام مسئول، با بیان اینکه واحدهای صنعتی ابرکوه جزو واحدهای موفق استان است، اذعان کرد: این واحدها نیازمند کمک های نقدی دولت است که به صورت وام در اختیار کارفرمایان قرار می گیرد.

زینی وند در پایان خاطر نشان کرد: ضمن توصیه به بانک های عامل از آنان جهت تصفیه حساب مالی واحدهای تولیدی مهلت خواست.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.