« بازگشت

جلسه کمیته مناسب سازی با حضور فرماندار ، رئیس اداره بهزیستی ابرکوه و جمعی از اعضا این کمیته در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

شناسه : 108833828

جلسه کمیته مناسب سازی با حضور  فرماندار ، رئیس اداره بهزیستی ابرکوه و جمعی از اعضا این کمیته در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

کاظمی نسب رئیس کمیته مناسب سازی شهرستان ابرکوه در این جلسه درخصوص اهمیت رعایت اصول مناسب‌سازی و توجه به قوانین مربوط به آن اشاره کرد و گفت: همه ما مسئول هستیم در زمینه مناسب سازی اماکن عمومی و معابر، شهرداریها در خصوص مجوز ها  در هنگام تولید ، احداث و ارائه پایان کار طبق ماده ۲قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تلاش کنیم.

وی همچنین توصیه کرد همه ما در گذر زمان به علل مختلف حتما  به محیط مناسب سازی شده احتیاج پیدا می‌کنیم. همانگونه که در حال حاضر گروه های معلولان، جانبازان، سالمندان و... برای انجام کارهای خود نیازمند محیطی قابل دسترس و مناسب هستند.

در ادامه زهره اکرمی رئیس اداره بهزیستی ابرکوه در خصوص مناسب سازی بیان داشت که : مناسب سازی از ضرورتهای مهم جامعه است جهت سالم ماندن افراد و همچنین کسانی که به نحوی با معلولیت و عدم توانایی جسمی،حسی و افراد سالمند، زنان باردار، کسانی که به علت حوادث مختلف حتی موقتا دچار مشکلات حرکتی میشوند .

دبیرکمیته مناسب‌سازی شهرستان همچنین گفت : با توجه به ایام پایانی سال و شروع سفرهای نوروزی یکی از مهمترین و اساسی ترین موضوع در بحث گردشگری  وجود اماکن عمومی مناسب و قابل دسترس بودن  برای همه به ویژه شهروندان و مسافرینی که از نظر مشکلات جسمی مواجه هستند دانست وی خواستار توجه بیشترمسئولین به این موضوع شد.

لازم به ذکر است در ابتدای جلسه محمود  فلاحزاده مسئول روابط عمومی و مناسب سازی اماکن عمومی اداره بهزیستی در خصوص وضعیت موجود اماکن ، معابر و به ویژه پارک ملت و قسمتهای مختلف ورودی ها و سرویس های بهداشتی و همچنین فضا و مکان های تفریحی از جمله اطراف سرو کهنسال که هرساله شماری از همشهریان و مسافرین داخلی و خارجی در طول سال به خصوص ایام نوروز  از آن بازدید میکنند گزارش داد. وی با ارائه تصاویری از محیط های مربوط به ورودی های پارک ملت و فضا ی اطراف سرو و همچنین امکانات رفاهی و سرویسها ی آنها از مسئولین شهرداری و محیط زیست خواست نسبت به رفع  معایب و ایرادات مربوط به این مکانها اقدام نمایند.

گفتنی است حمید رستكار معاون شهردار ابرکوه در این جلسه گفت: با توجه به گزارشات ارائه شده توسط اداره  بهزیستی ، شهرداری آماده  است با نظارت و پیگیری بهزیستی نسبت به رفع کلیه ایرادات موجود اقدام نماید.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.