اذان صبح 04:39
طلوع آفتاب 06:01
اذان ظهر 11:36
غروب آفتاب 17:11
اذان مغرب 17:28
نیمه شب 22:56

 

« بازگشت

فعالیت بهزیستی در بحث پیشگیری از همه امور مهم تر است


فرماندار ابرکوه : فعالیت بهزیستی در بحث پیشگیری از همه امور مهم تر است

فرماندار ابرکوه گفت: یکی از فعالیت های بسیار مهم بهزیستی بحث پیشگیری است که از افزایش تعداد معلولان ، آسیب دیدگان و نیازمندان به خدمات این نهاد جلوگیری می کند، زیرا پیشگیری از همه کارها مقدم تر و مهم تر است.

به گزارش پایگاه خبری ۱۵ دی ابرکوه " محمد کاظمی نسب ،به مناسب هفته بهزیستی و تامین اجتماعی (۲۲الی ۲۸) در دیدار با کارکنان بهزیستی شهرستان ، با بیان اینکه کار این نهاد بسیار مهم است ، اظهار داشت : فعالیت ها شاید به ظاهر نمودی نداشته باشد ،ولی با توجه به مشکلات و سختی های کار ، این نهاد خدمات قابل توجهی به افراد ارایه می کند که نیاز به اطلاع رسانی است.

وی ادامه داد: کار فعالان بهزیستی چه در اداره و چه در بخش خصوصی باعث تسهیل فعالیت های اجتماعی است .

کاظمی نسب با اشاره به فعالیت اورژانس خدمات اجتماعی اضافه کرد: شاهد هستیم که به همت کارشناسان بهزیستی در این حوزه چه آسیب ها و معضلاتی رفع می شود.

فرماندار ابرکوه در ادامه با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار ، باید توسعه فکری ایجاد شود ، خاطرنشان کرد: بعد از توسعه فکری باید وارد توسعه فرهنگی و اجتماعی ، سیاسی ، قضایی و اقتصادی شویم.

کاظمی نسب با قدردانی از خدمات و تلاش های کارکنان بهزیستی ابرکوه تصریح کرد: در این مدت شاهد تلاشها و مشقت های مجموعه بهزیستی شهرستان از نزدیک بوده است.

رئیس اداره بهزیستی ابرکوه هم با قدردانی از حمایت های فرمانداری در گزارشی گفت: این نهاد هم اکنون به یکهزار و ۳۸ معلول در قالب پرداخت کمک هزینه نگهداری ، حق پرستاری ، پرداخت وام های خود اشتغالی ، ویزیت در منزل ، خدمات توانپزشکی و توزیع وسایل کمک توانبخشی خدمات رسانی می کند .

زهره اکرمی با بیان اینکه ۲۵۰ نفر از معلولان شهرستان که توانایی انجام کار دارند، بیکار هستند، اظهار داشت: ۱۰ درصد از افراد جامعه با معلولیت‌های مختلف ذهنی، جسمی ، حرکتی، شنوایی و بینایی روبروند.

وی افزود: امسال هفت میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد اشتغال مددجویان شهرستان تا سقف ٢۰۰میلیون ریال به هر متقاضی پرداخت شده است.

این مسئول ادامه داد: ۹۸۰ نفر معلول تحت پوشش این اداره قرار دارند که دارای معلولیت جسمی حرکتی ، بینایی، شنوایی، ذهنی و روحی روانی اند که از این تعداد ۷۰ درصد آنها متاهل هستند.